„Mała książka – wielki człowiek”. Biblioteka Publiczna Gminy Witonia zaprasza do wspólnego czytania książek!

Biblioteka Publiczna Gminy Witonia rozpoczyna realizację kolejnej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek" organizowanego przez Instytut Książki w Krakowie.

Przypominamy, że akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Na nowych i już zapisanych czytelników (dzieci w wieku przedszkolnym – roczniki 2015-2018) czekają książkowe wyprawki na dobry czytelniczy start!

Znajdziecie w nich:

- specjalną książeczkę, dopasowaną do wieku dzieci pt. Pierwsze czytanki dla…

- Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek

- broszurę informacyjną dla rodziców.

Po każdej wizycie w bibliotece podczas której dziecko wypożyczy co najmniej jedną książkę, na Karcie Małego Czytelnika pojawi się kolejna naklejka. Ten, kto uzbiera 10 naklejek, otrzyma m.in. Dyplom Małego Czytelnika.

Czytajmy i rozwijamy nasze pociechy poprzez wspólne czytanie, bo to z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Czytanie to nie tylko dobre ćwiczenie na poprawną ortografię, poprawę pamięci i lepszą koncentrację czy savoir-vivre. To przede wszystkim wspólnie spędzony czas, na brak którego wszyscy obecnie narzekamy. Warto podarować naszym dzieciom „miłość do książek, która jest prezentem na całe życie!"

Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do Biblioteki Publicznej Gminy Witonia.

Dołącz proszę do naszej akcji i przyłącz się do grona „Małych Czytelników"!

Źródło: Biblioteka Publiczna Gminy Witonia

Materiały promujące akcję "Mała książka - wielki człowiek"

Nazwa pliku: Zgoda-rodzica-opiekuna-prawnego-na-udzia-w-projekcie--Maa-ksika-wielki-czowiek
Rozmiar pliku: 16 kb